17 Ekim 2011 Pazartesi

Hilal Cebeci'nin Gözünden Sekse Bakış

Hilal Cebeci, Esra Ceyda kardeşler vb. "kadın"lığıyla şöhret olmaya çalışan kadınlardan hoşlanmam. Kullandıkları yöntemi takdir etmediğim gibi, hem son derece ucuz hem de seksilikten uzak bulurum. Ancak bugün elime geçen bir yazı "Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek gerektiğini" düşündürttü bana ve burada paylaşmaya karar verdim. Hilal Cebeci, aşağıdaki yazıyı kaleme almış; cinselliğe bakışla ilgili çok doğru birkaç noktaya değinmiş. Yazım hataları, cümle düşüklükleri vb. pek çok detayı göz ardı edip, anlatılmaya çalışılanın ne olduğuna odaklanınca bence çok başarılı bir yazı. Hele ki gazete, kitap okumayan ve neredeyse tamamen internetten beslenen bir gençlik olduğu düşünülürse, bu yazı kitlelere ulaşmak açısından son derece başarılı!"Vibratör İndirimi...
Bizler nasıl dünyaya geliyoruz, seks yapılıyor ve biz dünya’ya geliyoruz?

Peki o zaman bu kadar doğanın kanunu olan bir eylemden neden bu kadar korkuyoruz, konuşamıyoruz, kötü birşey olsa bizler şuan dünya’ya gelebilirmiydik?
Demek ki iyi ve faydalı bir şey..
Seks yapmanın sağlığa faydalarını, uzmanlar anlatmakla bitiremiyor..

Tabiki temiz ve sağlıklı olan seksden bahsediyoruz..
Yani sürekli partner değiştrimek, korunmasız seksin son derece sakıncalı olduğunu söylemeye gerek yok...
Peki uzun soluklu ilşkilerde seks nasıl bir değişim geçiriyor?
Yani, bir zaman sonra sanki bir görev mi oluyor?
Erkek veya kadın gözlerini kapatıp başkalarınımı hayal ediyor?..
Bu sorun bir çok arkadaşımın başına gelen birşey seks hayatları monotonlaşınca gözlerini kapatıp başkalarını hayal ediyorlarmış:)
Bence çok korkunç bir durum, düşünsenize sevgilinizin gözü kapalı sevişirken, acaba başkasını mı hayal ediyor diye düşündükçe, konsantreniz tamamen kaybolur ve her şey biter.. Kabus gibi:)
Bence, seksde klasik şeylerden uzaklaştıkça uzun süreli ilişkiler zarar görmez, fantazilere yönelin, fantazi çok hoş birşey bence en iyi afrodizyak, mutlu çiftlerin güzel bir seks dolabı olmalı bence ve seksi sadece yatak odasıyla sınırlandırmamak gerekir...
Çünkü, bana göre sadece yatak odasına sıkıştırılmış bir seks bir süre sonra monotonlaşır, işte o noktada uzun soluklu ilşkiler sorun yaşayabilir...
Sekshoplar’da en çok satılan ürün hizmetçi kostümüymüş, çok enteresan değilmi:)))
İki sene önce hollandada yaşayan bir arkadaşım gülerek beni aradı..
Hollanda haberlerinde görmüş seksshop’da vibratör indirimi varmış, bir kuyruk varmış metrelerce ve insanlar gayet normal bir şekilde habercilerin görüntü almalarından rahatsız olmadan üstelik röpörtajda vererek indirimli vibratörleri almışlar...
Burda öyle birşey olduğunu düşünsenize taşlarlardı heralde özellikle kuyruktaki kadınları...
Her yazında bahsediyosun diyeceksiniz belki ama, biliyosunuzki damacanayla seks yapan, tavukla cinsel ilişkiye giren insanların olduğu bir toplumda yaşıyoruz bunlar haberlerde yayınlanıyor kafamdan uydrumuyorum...
Hayvanlara bunu yapan gözü dönmüş sapıkların çocuklara neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum!...
Gerçekten allah herkesin coluğunu çocuğunu korusun, böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyorum, çocuk yapanlarıda çok cesur buluyorum açıkcası..
Seks tabu olmakdan çıktığı zaman işte bütün sapıklıklar, azalıcak..
Yapılan araştırmalarda seks suçları avrupada diğer ülkelere göre daha azmış, sebebini anlamak için zeki olmaya gerek yok..
Geleceğimizin sağlıklı bedenler olmasını çok istiyorum..
Bizden sonraki nesil umarım bütün bu saçmalıkları aşmış mutlu bir nesil olur..
Bazı konuları kafalarında bitirmiş bir gelecek umut ediyorum
Özellikle birbirini seven hoşgörülü insanların olduğu, hayvanlara doğaya değer veren insancıl bir gelecek arzu ediyorum..
Lütfen birbiriniz sevin hoşgörülü olun, nefret çok kötü bir duygu üstelik bu kadar kısa bir dünya için...
Sevgilerimle...
Hilal CEBECİ"

linke gitmek isteyenler için: Vibratör İndirimi- Hilal Cebeci

7 Ekim 2011 Cuma

Eşcinselin de Adı Yok!

Türkiye'de azınlık olmak... Farklı olmak... Diğeri olmak... Zor! Çok zordur!

Biz koyun bir milletiz. Sevmeyiz öyle farklılık, değişiklik filan. Standart olacaksın, çok dikkat çekmeyeceksin. Hele ki kız çocuğuysan... Fazla sesli gülmeyeceksin, bacaklarını kapatıp oturacaksın, az biraz okuyacak, yirmilerine gelince "efendi" bir çocukla evleneceksin.

Hele ki erkek çocuğuysan... Büyüklere pipini gösterecek, bir an önce askere gidecek, dönüşte "namuslu" (bakire) bir kızla evleneceksin.

Hele ki gaysen... Kimseye, kendine bile itiraf etmeyeceksin! Heteroseksüelmiş gibi yapacak, evlenip çoluk çocuğa karışacaksın!

Bir çok gay arkadaşım var. Her birinin hayatı ayrı ayrı zor... Kimisi iş yerinde tacize uğruyor, kimisi ailesinin "haydi evlen artık" baskısından bıkkın, kimisi mahalledeki bıçkın delikanlıların laf atmasından bezgin... (ki bu da ayrıca tartışılması gereken bir konu. Ülkemizde "eğer gay'sen, sürekli seks düşünür, seks istersin" gibi tuhaf bir algı var. Tam da bu nedenle homoseksüellere laf atan o "delikanlılar"ı da masaya yatırmak lazım.)

Homoseksüellik ile ilgili internette bir araştırma yapın, hemen göreceksiniz; kaynak çok az, olanlar ise hiç iç açıcı haberlerle dolu değil maalesef. Eşcinsel dernekleri kapatmaya çalışmaları mı dersin, sitelere erişimin durdurulması ve dahi "bu sitelerde ne işin var" denmesi mi... Bir çok konuda olduğu gibi, bu konuda da "ne kadar çok az konuşursak, o derece namusumuzu koruruz" mantığıyla konu kapatılıyor, yok sayılıyor. Askere gitmek istemeyenler, homoseksüel olduklarını fotoğraflarla (!) belgelemek zorunda bırakılıyor! Geçenlerde bununla ilgili çok ironik bir haber vardı; TSK, sanatçı Kutluğ Ataman'ın askerliğe elverişli olmadığını belirttiği raporda, kendisinin eşcinsel evlilik yaptığını belirtmiş ve dolayısıyla eşcinsel evliliği tanımış oluyordu! Yazıyı kaleme alan Ezgi Başaran'ın dediği gibi "bir künt zekalı kabadayı gibi davranırsanız, homoseksüelliği hastalık olarak tanımladığınız raporda eşcinsel evliliği de mis gibi tanımış olursunuz"! Oh olsun!
Bulabildiğim birkaç örnek linki aşağıda verdim. Verdim ki tartıştığımız şeyin ne olduğunu bilelim. Eşcinsel dernekler, eşcinsel hakları, eşcinseller hakkında çıkan bazı yazılar (aralarında 1 adet iyi haber de var, haksızlık olmasın diye onu da koydum!)
Yetkililere sesleniyorum; cinselliği konuşmadığımız/ konuşturtmadığınız için insanlar seks yapmaktan vaz geçmeyecek! Eşcinselliği konuşmadıkça gay sayısı azalmayacak! Kadına şiddet tartışılmadığı için cinayetler durmayacak! Bu kadar devekuşluğu yetmedi mi?

http://www.istanbulgay.com/turkce/hukuk.html
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/14574142.asp
http://siyahpembe.org/haberler/siyah-pembe-ucgen-nefret-suclari-konferansindan-cekildi/#more-733
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1064067&Yazar=EZGİ&Date=22.09.2011&CategoryID=97
http://news.turkgayclub.com/turkiye/3737-fatma-sahin-pembe-hayat-escinsel-dernegi-temsilcisini-toplantiya-davet-etti.html