17 Ekim 2011 Pazartesi

Hilal Cebeci'nin Gözünden Sekse Bakış

Hilal Cebeci, Esra Ceyda kardeşler vb. "kadın"lığıyla şöhret olmaya çalışan kadınlardan hoşlanmam. Kullandıkları yöntemi takdir etmediğim gibi, hem son derece ucuz hem de seksilikten uzak bulurum. Ancak bugün elime geçen bir yazı "Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek gerektiğini" düşündürttü bana ve burada paylaşmaya karar verdim. Hilal Cebeci, aşağıdaki yazıyı kaleme almış; cinselliğe bakışla ilgili çok doğru birkaç noktaya değinmiş. Yazım hataları, cümle düşüklükleri vb. pek çok detayı göz ardı edip, anlatılmaya çalışılanın ne olduğuna odaklanınca bence çok başarılı bir yazı. Hele ki gazete, kitap okumayan ve neredeyse tamamen internetten beslenen bir gençlik olduğu düşünülürse, bu yazı kitlelere ulaşmak açısından son derece başarılı!"Vibratör İndirimi...
Bizler nasıl dünyaya geliyoruz, seks yapılıyor ve biz dünya’ya geliyoruz?

Peki o zaman bu kadar doğanın kanunu olan bir eylemden neden bu kadar korkuyoruz, konuşamıyoruz, kötü birşey olsa bizler şuan dünya’ya gelebilirmiydik?
Demek ki iyi ve faydalı bir şey..
Seks yapmanın sağlığa faydalarını, uzmanlar anlatmakla bitiremiyor..

Tabiki temiz ve sağlıklı olan seksden bahsediyoruz..
Yani sürekli partner değiştrimek, korunmasız seksin son derece sakıncalı olduğunu söylemeye gerek yok...
Peki uzun soluklu ilşkilerde seks nasıl bir değişim geçiriyor?
Yani, bir zaman sonra sanki bir görev mi oluyor?
Erkek veya kadın gözlerini kapatıp başkalarınımı hayal ediyor?..
Bu sorun bir çok arkadaşımın başına gelen birşey seks hayatları monotonlaşınca gözlerini kapatıp başkalarını hayal ediyorlarmış:)
Bence çok korkunç bir durum, düşünsenize sevgilinizin gözü kapalı sevişirken, acaba başkasını mı hayal ediyor diye düşündükçe, konsantreniz tamamen kaybolur ve her şey biter.. Kabus gibi:)
Bence, seksde klasik şeylerden uzaklaştıkça uzun süreli ilişkiler zarar görmez, fantazilere yönelin, fantazi çok hoş birşey bence en iyi afrodizyak, mutlu çiftlerin güzel bir seks dolabı olmalı bence ve seksi sadece yatak odasıyla sınırlandırmamak gerekir...
Çünkü, bana göre sadece yatak odasına sıkıştırılmış bir seks bir süre sonra monotonlaşır, işte o noktada uzun soluklu ilşkiler sorun yaşayabilir...
Sekshoplar’da en çok satılan ürün hizmetçi kostümüymüş, çok enteresan değilmi:)))
İki sene önce hollandada yaşayan bir arkadaşım gülerek beni aradı..
Hollanda haberlerinde görmüş seksshop’da vibratör indirimi varmış, bir kuyruk varmış metrelerce ve insanlar gayet normal bir şekilde habercilerin görüntü almalarından rahatsız olmadan üstelik röpörtajda vererek indirimli vibratörleri almışlar...
Burda öyle birşey olduğunu düşünsenize taşlarlardı heralde özellikle kuyruktaki kadınları...
Her yazında bahsediyosun diyeceksiniz belki ama, biliyosunuzki damacanayla seks yapan, tavukla cinsel ilişkiye giren insanların olduğu bir toplumda yaşıyoruz bunlar haberlerde yayınlanıyor kafamdan uydrumuyorum...
Hayvanlara bunu yapan gözü dönmüş sapıkların çocuklara neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum!...
Gerçekten allah herkesin coluğunu çocuğunu korusun, böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyorum, çocuk yapanlarıda çok cesur buluyorum açıkcası..
Seks tabu olmakdan çıktığı zaman işte bütün sapıklıklar, azalıcak..
Yapılan araştırmalarda seks suçları avrupada diğer ülkelere göre daha azmış, sebebini anlamak için zeki olmaya gerek yok..
Geleceğimizin sağlıklı bedenler olmasını çok istiyorum..
Bizden sonraki nesil umarım bütün bu saçmalıkları aşmış mutlu bir nesil olur..
Bazı konuları kafalarında bitirmiş bir gelecek umut ediyorum
Özellikle birbirini seven hoşgörülü insanların olduğu, hayvanlara doğaya değer veren insancıl bir gelecek arzu ediyorum..
Lütfen birbiriniz sevin hoşgörülü olun, nefret çok kötü bir duygu üstelik bu kadar kısa bir dünya için...
Sevgilerimle...
Hilal CEBECİ"

linke gitmek isteyenler için: Vibratör İndirimi- Hilal Cebeci

3 yorum:

 1. oturtmuş.

  ne dinle ne dinsizlikle; ne gelişmişlikle ne gelişmemişlikle; ne de doğru düzgün bir şey ile acıklanamayacak sacma bir durumdur bizim yasadıgımız.

  "cinsel özgürlügü" anlatırsın kimisi "aldatma özgürlügü" anlar. buna karşı karşılıklı sorumluluk, samimiyet dersin cinsel tatminsizlik çıkar..

  öyle de gider.

  belki de önce insanlar özgüvenli olmayı, sorun ve isteklerini karşılıklı konuşabilmeyi öğrenmeli.

  .... hilal cebeci kendine ait bir yol bulmuş sonunda.

  YanıtlaSil
 2. yazıyı son derece başarılı buldum..

  YanıtlaSil
 3. Bu kadar sıradan şeylerin dillendirilmesi bile başarılı bir yazı konusu oluyorsa bu başarı yazara ait değil ülkedeki cinsellikle ilgili anomalilerdedir bence. Ayrıca Cebeci güzel , bakımlı ve seksi görünmmek için gösterdiği çabanın onda birini Türkçesi için gösterse daha okunabilir olurdu sanırım. İlköğretim altı düzeyinde grameri. okuma yazması da olmayabilir insanın -ki en güzeli bu bence- ama, ne yazarsa yazsın binlerce insanın kendini okuyacağına peşinen inanırken bu denli hatalı yazması şaşırtıcı. Her neyse Hilal Cebeci'nin vejetaryenliği dışında bir haltı umurumda değil ya belki ona hayran birkaç bebe düşünür sorgular bir şeyleri. Selamlar.

  YanıtlaSil

Konu ile ilgili olmayan yorumlarınız yayınlanmayacaktır.